W trosce o komfort Oddechu

KINEX

Odwiedź Stronę sklepu

Historia, zastosowanie

Udrażnianie dróg oddechowych
Wentylacja nieinwazyjna (NIV), nieinwazyjne wsparcie usuwania wydzieliny zostały opracowane podczas epidemii polio w 1940 i 1950 roku. W roku 1953 zostały wyprodukowane różne przenośne urządzenia wspierające kaszel (np. OEM Cofflater przenośna maszyna wspierania kaszlu, St Louis, MO, USA).

Kinex jest odpowiedzią na rosnącą świadomość konieczności stosowania różnych technik w celu poprawy skuteczności terapii oczyszczania dróg oddechowych i przestrzegania zaleceń przez pacjenta. Oprócz funkcji wspomagania kaszlu, Kinex integruje technologię EFA ® (Expiratory Flow Accelerator) do usuwania głębokich wydzielin, możliwość wykonywania manewrów ponownego rozprężania płuc z funkcją stałego ciśnienia oraz weryfikacji skuteczności kaszlu pacjenta ze wskaźnikiem szczytowego przepływu wydechowego. Korzystanie z Kinex jest łatwe i intuicyjne, ponieważ wszystkie dostępne funkcje są wyświetlane jednocześnie na kolorowym wyświetlaczu i można je wybierać za pomocą jednego pokrętła. Wyposażony w wewnętrzną baterię, lekki i mały, jest łatwy w użyciu zarówno przez pracownika służby zdrowia, jak i opiekuna.

DLACZEGO KINEX ?

DEDYKOWNE TRYBY

\

COUGH ASSIST

\

FREE ASPIRE

\

TEST SZCZYTOWEGO PRZEPŁYWU

\

CIŚNIENIE CIĄGŁE

"

• Cough Assist

Możliwość wyboru trzech trybów pracy: ręczny, automatyczny i
zsynchronizowany umożliwia dostosowanie terapii wspomagania kaszlu. Urządzenie zapisuje do trzech różnych profili, co ułatwia korzystanie z urządzenia w domu. Cztery poziomy natężenia przepływu zapewniają szczególny komfort terapii.

"

Free Aspire

Opatentowana technologia EFA (Expiratory Flow Accelerator)
umożliwia ruch i usuwanie wydzieliny płucnej wyłącznie poprzez
działanie strumieni powietrza bez stosowania dodatniego lub
ujemnego ciśnienia w drogach oddechowych, co poprawia komfort
Technologia EFA opiera się na przyspieszeniu przepływu wydechowego, co przywraca stan fizjologiczny niezbędny do przemieszczenia wydzieliny oskrzelowej w górę do górnych dróg oddechowych. Przyspieszenie to jest odwrotnie proporcjonalne do przepływu wydychanego powietrza, podąża za naturalnym wzorcem oddychania pacjenta i nie wymaga żadnej współpracy.
Technologia Free Aspire jest całkowicie bezpieczna, dlatego może być
stosowana również u pacjentów, którzy mają zmniejszoną zdolność
kaszlu lub jej brak.
pacjenta

"

TEST SZCZYTOWEGO PRZEPŁYWU

Ta opcja pozwala ocenić skuteczność kaszlu poprzez oszacowanie
szczytowego przepływu wydechowego. Wyświetlacz pokazuje wyniki
ostatnich trzech przeprowadzonych testów. Ciekawy interfejs graficzny dostarcza użytkownikowi informacji zwrotnych za pomocą trzech wskaźników: poniżej 160 l/min, między 160 a 270 l/min i ponad 270 l/min.

Zadbaj w chorobie o komfort

Sam dokonaj właŚciwego wyboru

RYS HISTORYCZNY

O FIRMIE MPR

Firma MPR powstała z ideą dostarczania możliwie nieinwazyjnych rozwiązań w leczeniu schorzeń mających wpływ na czynność układu oddechowego. parametry biorące udział w procesie oddychania i oczyszczania dróg oddechowych, ograniczające przeciwwskazania często związane z tradycyjnymi terapiami.

EFA ® technologia


W 2009 roku, po wielu latach badań, opracowaliśmy kolejną opatentowaną technologię o nazwie EFA ® (przepływ wydechowy Akcelerator), który jest wdrożony w nowym produkcie DARMO ASPIRE ADVANCED ,stosowanym w opiece domowej, oraz  urządzeniu dedykowanym do użytku szpitalnego. Ponadto zintegrowaliśmy tę technologię z maszynami wspomagającymi kaszel KALOS i KINEX, z myślą o zwiększeniu skuteczności leczenia poprzez łączne zastosowanie obu terapii. Ta innowacyjna technologia przyspiesza przepływ wydechowy, promując głęboki drenaż i usuwanie wydzieliny u pacjentów z nieefektywnym kaszlem, bez ucisku w drogach oddechowych. Wydzieliny bezpiecznie docierają do górnych dróg oddechowych, skąd pacjent może je wydalić lub spożyć w sposób fizjologiczny poprzez mechanizm układu śluzowo-rzęskowego.

Przedstawiciele regionalni

Jarosław Kasprzyk
Regionalny przedstawiciel handlowy
e-mail: j.kasprzyk@medseven.eu
kom.: +48 733 006 318

Krzysztof Sadura
Regionalny przedstawiciel handlowy
e-mail: k.sadura@medseven.eu
kom.: +48 603 940 673

Monika Wierzbowska
Regionalny przedstawiciel handlowy
e-mail: m.wierzbowska@medseven.eu
kom.: +48 505 600 757